Folia termokurczliwa – dlaczego warto jej używać?

Worki antystatyczne to materiał opakowaniowy, który został specjalnie zaprojektowany, aby zapobiec oddziaływaniu elektryczności statycznej na wrażliwe elementy elektroniczne. Wykonane są z folii antystatycznej ESD – innowacyjnego i bezpiecznego materiału, który znajduje zastosowanie w przemyśle elektronicznym. Jeśli kiedykolwiek kupiłeś sprzęt komputerowy, taki jak dysk twardy, karta dźwiękowa lub karta graficzna, prawdopodobnie znajdowały się one w takiej torbie. A przynajmniej powinny 🙂

Dlaczego warto używać worków antystatycznych?

Czy kiedykolwiek kupiłeś element elektroniczny lub komputerowy i znalazłeś go zapakowany w antystatyczną torbę i zastanawiałeś się, dlaczego? Albo jak one działają? Na foliach antystatycznych nie zbierają się ładunki elektrostatyczne, dlatego też mogą one być stosowane do pakowania produktów zagrożonych elektryzacją. Wiele produktów elektronicznych jest bardzo wrażliwych i narażonych na uszkodzenia w przypadku wyładowań elektrostatycznych. Elektryczność statyczna może spowodować poważne uszkodzenia obwodów wewnętrznych komponentów lub mikroprocesorów, czyniąc je bezużytecznymi. Aby zapobiec tym uszkodzeniom należy używać worków antystatycznych.

Jak działa folia antystatyczna ESD

Worki antystatyczne zostały zaprojektowane tak, aby nie dopuścić do wyładowania elektrostatycznego. Gromadzenie się ładunków elektrycznych na powierzchni produktów wykonanych z tworzyw sztucznych może powodować m.in. przyciąganie kurzu lub kumulację ładunków elektrycznych, które mogą powodować wyładowania elektryczne, co w rezultacie może prowadzić do negatywnych skutków wynikających z użytkowania produktów wytworzonych z takich tworzyw. Worki antystatyczne utrudniają ładowanie elektrostatyczne i nie dopuszczają do powstawania wyładowań elektrostatycznych.