Folia termokurczliwa – dlaczego warto jej używać?

Opakowania termokurczliwe LDPE służą do łatwego, szybkiego oraz czystego i trwałego zapakowania wszelkiego rodzaju produktów. Firma Pakpoland od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji folii, które zostały docenione przez wielu Klientów.

Proste w użyciu, elastyczne i ekonomiczne

Niezwykła elastyczność oraz wytrzymałość folii termokurczliwych LDPE jest jej największą zaletą. Produkt ten stanowi bardzo dobrą ochronę przed zanieczyszczeniami, a nawet zalaniem, dlatego jest idealnym materiałem opakowaniowym. Duża wytrzymałość mechaniczna oraz kurczliwość to niezawodny sposób na skuteczną ochronę zawartości przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opakowania termokurczliwe są również niezwykle atrakcyjną alternatywą dla pudełek kartonowych.

Wygodne zastosowanie w wielu branżach

Folia termokurczliwa LDPE znajduje zastosowanie w wielu branżach m.in.: w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, budowlanym czy logistyce.

Folia termokurczliwa LDPE Pakpoland dodatkowo dopuszczona jest do kontaktu z żywnością. Jest zgrzewalna, co pozwala na szczelne zamknięcie produktu. Folia jest wykorzystywana do pakowania różnego rodzaju produktów przemysłowych, jak również jednostkowego pakowania żywności. Dzięki dużej wytrzymałości i elastyczności znajduje zastosowanie w branży budowlanej. Folia termokurczliwa jest wykorzystywana do zabezpieczania materiałów takich jak: cement, wapno, kostka brukowa, pustaki czy cegła. Dzięki zabezpieczeniu folią termokurczliwą można je przechowywać w różnych warunkach atmosferycznych bez obawy przed zalaniem. Nie mniejsze znaczenie ma odporność folii na wysokie oraz niskie temperatury. Konsekwencją czego zabezpieczony za jej pomocą towar może być magazynowany przez bardzo długi czas np. W chłodni, co znajduje zastosowanie we wcześniej wspomnianej branży spożywczej.

Szybkość, trwałość i niski koszt pakowania.

Meble, materiały budowlane, produkty kosmetyczne, pojemniki, butelki, słoiki, puszki, kartony i wiele innych produktów można w łatwy sposób opakować za pomocą folii termokurczliwej.

W firmie Pakpoland wykonujemy również folie modyfikowane znacznie cieńsze od tradycyjnych, które posiadają lepsze właściwości mechaniczne, dzięki czemu tą samą masą folii można zapakować więcej towarów, a to pozwala na zaoszczędzenie nawet do 30% kosztów opakowania. Dotychczas stosowana folia termokurczliwa o grubości 0,07 mm może być zastąpiona folią o grubości 0,05 mm przy zachowaniu dotychczasowych właściwości mechanicznych. Oprócz korzyści ekonomicznych w pakowaniu warto zauważyć pozytywny efekt środowiskowy bowiem w skali globalnej wpływa to na niższy popyt tworzywa na rynku.

Folie termokurczliwe dobrze zabezpieczają produkty przed zsunięciem z palety, a dodatkowo chronią przed niepożądanym zalaniem lub wilgocią.